KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10851066
nr 1085 1066
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), Ã…rstabron, 48/265, signerad, motivet: 30x34
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 23 januari 2017
kl 20:07:11
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
23 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth